Освітній проект для лікарів України

Рекомендації Товариства гінекологічної онкології зі спостереження та діагностики рецидиву після лікування жінок з гінекологічними злоякісними новоутвореннями (2017)

Короткий зміст новини: у часописі Gynecologic Oncology опублікований новий зміст рекомендацій Товариства гінекологічної онкології (Society of Gynecologic Oncology) зі спостереження та діагностики рецидиву після лікування жінок з гінекологічними злоякісними новоутвореннями від 2017 р. У документі зазначені оновлення щодо спостереження за рецидивом гінекологічного раку у жінок, які мали повну відповідь на первинну терапію.

 

Повний текст новини: Гінекологічний рак становить близько 12% всіх нових випадків раку у жінок і приблизно 15% випадків у всіх жінок, які пережили рак. Поточні і тривалі досягнення в цій галузі призвели до довгострокових результатів і високого рівня виживання пацієнток. Тому актуальним є визначення найбільш ефективного клінічного спостереження для виявлення рецидиву. На жаль, наразі недостатньо досліджень щодо найбільш ефективних стратегій спостереження після того, як пацієнтки досягли повної відповіді на лікування. В даний час більшість рекомендацій базується на ретроспективних дослідженнях та експертних висновках.

Ретельний збір анамнезу, ретельне обстеження та навчання щодо виявлення небезпечних симптомів тих пацієнток, які вижили після раку, є найбільш ефективними методами для виявлення більшості рецидивів гінекологічного раку. Наразі дуже мало доказів на користь того, що рутинна цитологія та візуалізація покращують виявлення рецидивів гінекологічного раку та впливають на рівень лікування або відповіді на лікування.

Ключові положення рекомендацій:

  • Стратегії спостереження за гінекологічним раком варіюють залежно від стадії та ризику рецидиву.
  • Розпізнавання симптомів, фізичний огляд та самонавчання є найбільш ефективними методами спостереження.
  • Наявні на сьогодні дані свідчать на користь обмеження застосування/не використання рутинної візуалізаційної діагностики і цитологічного дослідження у період спостереження.

 

Джерело новини:  https: https://www.gynecologiconcology-online.net/article/S0090-8258(17)30238-X/abstract

Абстракт адаптовано та перекладено за підтримки ТОВ «Такеда Україна» 

UA/FERP/0119/0001